Minulá toulka nás zavedla na západní pobřeží Francie, na kterém ještě chvilku zůstaneme, ale posuneme se trošku severněji do Normandie. Nachází se zde totiž unikátní ostrov, či spíše „uměle vytvořený“ poloostrov Mont Saint Michel, který ročně navštíví téměř milión návštěvníků a jedná se tak o druhé nejnavštěvovanější místo Francie, tím prvním je samozřejmě Paříž.
Štítek ’UNESCO’
Carcassonne – Francie
Město Carcassonne leží na jihu Francie na řece Aude. Patří k nejzachovalejším středověkým pevnostním městům v celé Evropě a díky tomu bylo roku 1997 zapsáno na seznam kulturním památek UNESCO. Dokonce podle něj byla nazvána i společenská hra, která má velké množství příznivců.
Ayers Rock – Austrálie
Ayers Rock neboli Uluru (domorodý název) je nejobjemnější monolit na světě. Tento jednolitý pískovcový útvar se nachází na domorodém území v Severním teritoriu ve střední části Austrálie v Národním parku Uluru – Kata Tjuta.
Alhambra – Granada, Španělsko
Palác Alhambra se nachází na jihovýchodní hranici města Granada v jižním Španělsku. Doslovný překlad je Rudý hrad a jedná se o středověký komplex paláců a pevností maurských panovníků Granady. Celý komplex je lemován opevněnou zdí se třinácti věžemi.
Velký bariérový útes, Austrálie
Jedná se o největší korálový útes světa a nachází se na severovýchodě Austrálie podél pobřeží australského státu Queensland v Korálovém moři. Je více jak 2000 km dlouhý a roku 1981 je zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Zároveň jeho velká část je chráněna jako Great Barrier Reef Marina Park, který byl prohlášen mořským parkem stejného roku.
Velká čínská zeď, Čína
Velká čínská zeď (Great Wall of China – Čchang-čcheng, neboli „Dlouhá zeď“) je největší stavbou, která byla postavena lidskou rukou. Jedná se o starý systém opevnění, který se táhne napříč severní Čínou a připomíná dračí tělo. Údajně je viditelná i z vesmíru.